Różne nogi na białym tle

O nas

Fundacja NGO Stacja wspiera osoby aktywistyczne i rozwija organizacje obywatelskie. Jest autorskim projektem, w ramach którego prowadzimy poradnik w formie bloga oraz podcastu, a docelowo – kanału na YT. Pomysł powstał w marcu 2020 r., wtedy też powstała stworzona własnym sumptem strona www pomyslova.pl i pierwsze artykuły. Przez rok funkcjonowania bloga, jego treści miały blisko 3 tys. odsłon. Dzięki zainteresowaniu odbiorców w styczniu 2021 r. została podjęta decyzja o rejestracji Fundacji, która da osobowość prawną wolontarystycznej działalności społecznej, co pozwoli na jej dalszy rozwój. Fundacja uzyskała wpis do KRS 12.04.2021 i w dalszym ciągu jest w całości prowadzona wolontarystycznie.

Celem działania Fundacji jest prowadzenie działalności oświatowej i naukowej, pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów oraz w obszarze kultury, służącej budowie społeczeństwa obywatelskiego. Do celów szczegółowych Fundacji należy m.in.: wspomaganie rozwoju organizacji pozarządowych, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnych, rozwijanie pomysłów innowacyjnych w sferze działań społecznych oraz rozwój współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zgodnie z naszą wizją chcemy, aby każda osoba w Polsce miała szansę na zostanie społecznikiem. Robimy to dzięki temu, że dostarczamy osobom aktywistycznym potrzebne i sprawdzone informacje. Zależy nam również na promocji III sektora wśród osób nie związanych z organizacjami pozarządowymi.

Zarząd Fundacji: Agnieszka Budzyńska (Prezes) i Grzegorz Budzyński.

Nasz Statut:

Współpracujemy z:

  1. Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu;
  2. Stowarzyszenie MOST;
  3. Mostownia Sp. z o.o.;
  4. Fundacja Silesia ProActive;
  5. Fundacja Ajkum im. Anny i Józefa Kumorek.
Skip to content