#006: Jak aplikować w grudniowych konkursach PROO i FIO?

NGO Stacja
NGO Stacja
#006: Jak aplikować w grudniowych konkursach PROO i FIO?
/

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego znów” uszczęśliwiło nas ogłoszeniem konkursów do PROO i FIO. W oczach NIW dostaliśmy prezent mikołajkowy. Moim zdaniem raczej – nerwowe święta z tlącym się z tyłu głowy pytaniem „czy zdążę?” lub „czy warto poświęcać czas?”.

W tym odcinku opowiem Ci:

  1. W który konkurs i priorytet warto zainwestować i dlaczego, co to jest Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich (w skrócie PROO) i NOWE FIO. Dowiesz też, jaka jest różnica pomiędzy „małym FIO” a „dużym FIO”.
  2. Do jakich priorytetów są przyjmowane wnioski w NOWE FIO 2022 r. oraz jakie są kryteria strategiczne w FIO.
  3. Których błędów nie popełniać, aby Twój projekt miał jakąkolwiek szansę. Jednym sztandarowym, jest brak spójności logicznej we wniosku o dofinansowanie. O innych musisz posłuchać 🙂
  4. Co to są projekty społeczne i dlaczego budowa boiska lub zakup wozu bojowego nie mogą uzyskać dofinansowania w konkursie NOWE FIO.

Obiecałam również, że podrzucę Ci linka do rejestracji Twojej organizacji w Systemie Obsługi Wolontariatu Korpusu Solidarności. Jeżeli chcesz otrzymać dodatkowe punkty w FIO to zarejestruj się w tym systemie jako organizacja. To jest system skojarzeniowy służący łączeniu wolontariuszy z organizacjami. Kto wie, może znajdziesz dzięki niemu Twoich wymarzonych wolontariuszy, którzy pomogą Ci rozwinąć Twoją organizację?

Jeżeli nie chcesz słuchać, a wolisz czytać przeczytaj o konkursie NOWEFIO 2022 na moim blogu. Artykuł znajdziesz klikając w linka 🙂

PROO i FIO to konkursy dotacyjne i jak każdy wymagają budżetu. Posłuchaj odcinka podcastu o tym, jak prawidłowo przygotować budżet w projektach i akcjach społecznych. Bez doskonałego budżetu nawet najlepszy projekt ma niewielkie szanse na otrzymanie wymarzonej dotacji.

A jeżeli masz dość aplikowania o środki w konkursach to posłuchaj odcinka o tym, jakie są inne sposoby finansowania organizacji społecznych. Ja najbardziej lubię działalność odpłatną, a, przy pomyślnych wiatrach w przyszłym roku rozpocznę przygodę z działalnością gospodarczą.

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *