#012: O konsekwencji w budowaniu fundacji i działaniach fundraisingowych – rozmowa z Eugeniuszem Fick

NGO Stacja
NGO Stacja
#012: O konsekwencji w budowaniu fundacji i działaniach fundraisingowych - rozmowa z Eugeniuszem Fick
/

Dzisiejszy odcinek jest odcinkiem specjalnym. Zebrałam się w sobie, przełamałam „swoje strachy” i poszłam na pierwszy wywiad. Chciałam porozmawiać o tym, jak w świętochłowickiej Fundacji Rodzin Polskich zebrali 400 tyś. zł na zakup i budowę „domu, który stawia na nogi”. Usłyszałam dużo więcej. Posłuchaj o tym, jak ważna jest konsekwencja w budowaniu fundacji pomocowej. I o tym, jak od zera dojść do działań zmieniających życie całych społeczności lokalnych.

Fundacja Rodzin Polskich im św. Jana Pawła II powstała w 2011 roku, aby pomagać rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja świadczy stałą pomoc dla osób w każdym wieku. A ostatnie 10 działalności w Fundacji stanowiło jedno wielkie doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem, nauki i budowania zrozumienia ponad podziałami.

W Fundacji są realizowane najbardziej szalone pomysły. Zaczynając od ikonopisana, przez naukę fotografii osób 60+, a kończąc na warsztatach z druku 3D dla seniorów 😍

Dwa zdania o rozmówcy i jego roli w budowaniu Fundacji Rodzin

Eugeniusz Fick jest fundatorem i prezesem w Fundacji Rodzin Polskich. Jest też najdłużej działającym wolontariuszem oraz osobą, która nie boi się każdego działania. Z rozmowy dowiesz się dlaczego, chciał już kiedyś „to wszystko rzucić” i dlaczego nie poddał się. Bardzo ciekawy jest też fragment o budowaniu w fundacji zespołu fundraisingowego. Mnie uderzył pomysł odbiorców działań Fundacji na zgromadzenie pierwszych środków na zakup Domu, który stawia na nogi.

Inspirujący jest także fragment o docieraniu do konkretnych grup docelowych. Ten proces również wymaga cierpliwości i strategicznego podejścia do planowania kolejnych działań. Zresztą tak samo, jak planowanie kolejnych zakupów.

Posłuchaj tej rozmowy, aby dowiedzieć się, jakie są kolejne plany Fundacji. I dlaczego rozmawialiśmy o tym, jaki sprzęt warto zakupić do prowadzenia podcastów. Ja już opisywałam swój, który kupiłam z dotacji Śląskie Nowe FIO. Pamiętaj, że w woj. śląskim do 21 marca Bielskie Centum Przedsiębiorczości prowadzi nabór w ramach Śląskie NOWEFIO. Dodatkowo do 15 marca można składać wnioski do FIO Śląskie Lokalnie. Nabory w ramach „małego FIO” trwają w całej Polsce, a listę organizatorów konkursów znajdziesz na stronie NIW.

Chcesz wiedzieć więcej o działaniach Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II? Wejdź na ich stronę www. A jeżeli uważasz, że działanie, którego się podjęli jest ważne wesprzyj je! Pamiętaj, każda wpłata jest ważna.

Jeżeli podobał ci się ten odcinek, zostaw komentarz pod wpisem lub wystaw opinię w apple lub Google podcast. Dzięki Tobie audycja dotrze do kolejnych społecznie zaangażowanych osób.

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *