#041: Czy organizacje pozarządowe muszą być dostępne?

NGO Stacja
NGO Stacja
#041: Czy organizacje pozarządowe muszą być dostępne?
/

Jeżeli zastanawiasz się, czy organizacje pozarządowe muszą być dostępne to w tym odcinku podcastu znajdziesz odpowiedz na to pytanie. Zachęcam Cię też do zapoznania się z notatkami do tego odcinka, które znajdziesz poniżej.

W odcinku, oprócz wstępu do dostępności opowiadam też o tym, dlaczego warto spełniać te wymagające kryteria. Najważniejsze z nich jest takie, że zapewniając dostępność działań zyskujemy przewagę konkurencyjną. Nasi potencjalni klienci mając do wyboru dwie organizacje. Jedną z dostępną i responsywną stroną www, a drugą ze stroną, na której nie da się odczytać podstawowych informacji, wybierze tę, do której może np. znaleźć numer telefonu.

Ustawy regulujące kwestię tego, czy organizacje pozarządowe muszą być dostępne

Myśląc w sposób formalno-prawny o kwestiach dostępności twojej organizacji pozarządowej powinieneś zapoznać się z:

W świetle tych ustaw od dnia 6 września 2021 r. dostęp alternatywny musi być traktowany jako sytuacja wyjątkowa, a wszystkie działania prowadzone przez podmioty zobligowane do stosowania ustaw muszą być dostępne.

Gdzie szukać informacji o dostępności?

Do moich ulubionych serwisów z informacjami o dostępności zaliczam:

Dodatkowo warto uczyć się u samych źródeł. Dlatego np. wiedzę o standardzie dostępności stron internetowych WCAG 2.1 czerpię z oficjalnych stron organizacji, która opracowała standard.

Posłuchaj też

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *