Okładka podcastu z dwoma osobami nad morzem

#79: Kiedy syntetyczny opis zadania nie jest syntetyczny?

Okładka podcastu NGO Stacja
NGO Stacja
#79: Kiedy syntetyczny opis zadania nie jest syntetyczny?
Loading
/

W zeszłym roku nagrałam 32 odcinek podcastu o tym, jak napisać syntetyczny opis zadania. To jest odcinek, który jest najczęściej słuchanym odcinkiem tego podcastu. Dzisiaj nagrywam „follow up” do tego odcinka. Tak, abyście mieli rzetelne dane i umieli rozróżnić to, kiedy w polu „syntetyczny opis zadania” piszemy szybko i krótko, a kiedy w tym polu musimy opisać cały projekt z wszystkimi jego elementami…

Skąd mam wiedzieć jak traktować pole syntetyczny opis zadania?

Poprzedni odcinek był o prawie wszystkich konkursach. Ten jest o tzw. „małych grantach”, które są jednym z popularniejszych typów grantów przyznawanych w samorządach. Samorządy przyznają je w oparciu o procedurę opisaną w artykule nr 19a ust. 1 Ustawy o działalności pożytku publicznego. Dodatkowo samorządu stosują wzory wskazane w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.

Zapamiętaj, że jeżeli wnioskujesz o kwotę do 10 tys. zł i nie składasz wniosku w odpowiedzi na konkurs – to najprawodopodobniej wnioskujesz w trybie uproszczonym. Wtedy w syntetycznym opisie zadania musisz opisać cały projekt. Oznacza to, że będzie to bardzo rozbudowany opis wykorzystujący sporą liczbę znaków.

Więc, co i gdzie mam wpisać?

Jeżeli wnioskujesz do samorządu w trybie tzw. „małych grantów” w tym polu wpisujesz wszystkie najważniejsze elementy projektu:

Jak już wypełnisz pole to dobrze opisz rezultaty i utwórz budżet.

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content