Projekty unijne najczęściej oznaczają duże środki i możliwość zatrudnienia współpracowników. Niestety te projekty to prawie 100% pewność tego, że prędzej, czy później zostanie przeprowadzona kontrola twojego projektu. Taka kontrola projektu oznacza bardzo dużo pracy. Kontrola sprawdza nie tylko dokumentację projektu, ale też weryfikuje dokumenty organizacji – politykę rachunkowości, wszelkiego rodzaju regulaminy i zgodność podejmowanych działań z zasadami RODO.
Do kontroli projektu unijnego przygotowywałam się przez ostatnie 2 tygodnie. Dlatego nie zdążyłam nakręcić obiecanego wywiadu z kolejną inspirującą osobą prowadzącą organizację pozarządową. Mam nadzieję, że moja kontrola odeśle mi raport bez większych błędów i, że w ciągu 2 świątecznych tygodni uda mi się nagrać zaległe wywiady.
Więc o czym jest ten odcinek podcastu?
Po pierwsze, dowiesz się, jakie są kontrole projektów i czym się różnią. Po drugie opowiem Ci, jakie są etapy kontroli i na co powinieneś zwrócić uwagę podczas pracy z kontrolą.
Zapraszam do słuchania. Obiecuję, że w kolejnych odcinkach opowiem szczegółowo o wszystkich elementach wniosku o dofinansowanie działań i etapach realizacji projektów. Na razie nakręciłam odcinki o tym, jak skonstruować budżet projektu, co to jest logika projektowa, i o tym, jakie dane powinieneś uwzględnić w opisie sytuacji problemowej w Twoim projekcie. Ale z pewnością pojawią się kolejne odcinki z serii „To proste!”
O projektach pisałam też na blogu. W zeszłym roku powstały artykuły poświęcone syntetycznemu opisowi zadania, rozwojowi instytucjonalnemu oraz kosztom administracyjnym.
Do zobaczenia za dwa tygodnie!
W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.