Ktoś uwięziony w wielkim pudle

#014: Kontrola projektu? To proste!

Okładka podcastu NGO Stacja
NGO Stacja
#014: Kontrola projektu? To proste!
Loading
/

Projekty unijne najczęściej oznaczają duże środki i możliwość zatrudnienia współpracowników. Niestety te projekty to prawie 100% pewność tego, że prędzej, czy później zostanie przeprowadzona kontrola twojego projektu. Taka kontrola projektu oznacza bardzo dużo pracy. Kontrola sprawdza nie tylko dokumentację projektu, ale też weryfikuje dokumenty organizacji – politykę rachunkowości, wszelkiego rodzaju regulaminy i zgodność podejmowanych działań z zasadami RODO.

Do kontroli projektu unijnego przygotowywałam się przez ostatnie 2 tygodnie. Dlatego nie zdążyłam nakręcić obiecanego wywiadu z kolejną inspirującą osobą prowadzącą organizację pozarządową. Mam nadzieję, że moja kontrola odeśle mi raport bez większych błędów i, że w ciągu 2 świątecznych tygodni uda mi się nagrać zaległe wywiady.

Więc o czym jest ten odcinek podcastu?

Po pierwsze, dowiesz się, jakie są kontrole projektów i czym się różnią. Po drugie opowiem Ci, jakie są etapy kontroli i na co powinieneś zwrócić uwagę podczas pracy z kontrolą.

Zapraszam do słuchania. Obiecuję, że w kolejnych odcinkach opowiem szczegółowo o wszystkich elementach wniosku o dofinansowanie działań i etapach realizacji projektów. Na razie nakręciłam odcinki o tym, jak skonstruować budżet projektuco to jest logika projektowa, i o tym, jakie dane powinieneś uwzględnić w opisie sytuacji problemowej w Twoim projekcie. Ale z pewnością pojawią się kolejne odcinki z serii „To proste!”

O projektach pisałam też na blogu. W zeszłym roku powstały artykuły poświęcone syntetycznemu opisowi zadaniarozwojowi instytucjonalnemu oraz kosztom administracyjnym

Do zobaczenia za dwa tygodnie! 

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content