#023: 2 nowe konkursy NIW-CRSO. Czy warto pisać wnioski?

NGO Stacja
NGO Stacja
#023: 2 nowe konkursy NIW-CRSO. Czy warto pisać wnioski?
/

W sierpniu 2022 r. ogłoszono 2 nowe konkursy NIW-CRSO. Są to ważne konkursy na polskiej mapie źródeł grantowych. Piszę o Programie Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych i Funduszu Młodzieżowym. Te fundusze teoretycznie mają szansę na uzupełnienie luki w finansowaniu infrastruktury pomocowej i działań realizowanych przez młodzież dla młodzieży. Dodatkowo powiększają pulę środków dostępnych na działania inwestycyjne w organizacjach.

Nowe konkursy NIW-CRSO są potrzebne

Do tej pory duże wsparcie infrastrukturalne można było pozyskać w celu ekonomizacji działań organizacji (PROO tj. Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich). Każdy kto brał udział w wyścigu po PROO wie, że z kilku tysięcy wniosków wybierano ok. 50-100 najlepszych. Tych, które przedstawiły ciekawy pomysł na to, jak będą samowystarczalne po zakończeniu działań projektowych. Organizacje poradnicze, które co do zasady oferują usługi w formie nieodpłatnej, miały z góry mniejsze szanse na otrzymanie dotacji.

Z kolei organizacje młodzieżowe z młodzieżową kadrą z niewielkim doświadczeniem nie potrafiły się przebić przez technicznych „wyjadaczy” od lat wnioskujących do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich lub PROO.

Podsumowując, nowe konkursy NIW-CRSO uzupełniły całą rzeszę programów i konkursów oferowanych przez Narodowy Instytut Wolności. Mam nadzieję, że te konkursy będą Wam i Waszym organizacjom dobrze służyć.

Co z tego wyjdzie?

Zobaczymy. Sukcesów!

Nowe konkursy NIW-CRSO logotypy

Więcej informacji o konkursach znajdziesz na stronie NIW-CRSO. Pamiętaj, aby zapoznać się też z Programami ustanawiającymi dwa konkursy. To właśnie w nich znajdziesz definicję tego, co to jest organizacja poradnicza. Dodatkowo dowiesz się, co to jest organizacja młodzieżowa.

Dodatkowe materiały

Ten odcinek jest kolejnym z serii „To proste!” W serii powstały już odcinki poświęcone: 

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *