#70: O zadaniach, procesach i relacjach w organizacjach

Okładka podcastu NGO Stacja
NGO Stacja
#70: O zadaniach, procesach i relacjach w organizacjach
Loading
/

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają organizacje? I czego potrzebują do działania? a się zastanawiałam, ale nie pod kątem, w jaki mówi o tym Ulex Project, w którym byłam na dofinansowanym szkoleniu międzynarodowym w maju tego roku. O tym, jak Ty też możesz wyjechać na takie szkolenie opowiadałam w poprzednim odcinku podcastu. W tym – opowiadam już o tym, co było na szkoleniu. I dlaczego warto myśleć o zadaniach, procesach i relacjach w organizacjach pozarządowych.

O zadaniach w organizacjach

Na ten temat mówiłam już wielokrotnie „między słowami”. Zadania można opisywać w projektach, a następnie… trzeba je wykonać. Sprawdź technikę GTD, aby pracować szybciej (możesz też przeczytać książkę wydaną po polsku). Następnie zastanów się, jak pracować racjonalniej, dzięki lekturze bestsellera Stephena Covey „7 nawyków skutecznego działania”.

O relacjach w organizacjach

I o języku, który ma na nie wpływ rozmawiałam z Janiną Piwowarczyk i Miki Stępień. W tych dwóch rozmowach poruszam też wiele innych kwestii, ale to już zupełnie inny temat 🙂

Jeżeli chodzi o procesy w organizacjach, to będzie o tym za dwa tygodnie, więc mam nadzieję, że już subskrybujesz podcast!

Posłuchaj też

O tym, czym się różni wskaźnik rezultatu od wskaźnika produktu. Później możesz posłuchać o tym, jak zachować trwałość rezultatów projektowych.

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *