#015: 3 rzeczy które musisz zrobić przed zakończeniem projektu

NGO Stacja
NGO Stacja
#015: 3 rzeczy które musisz zrobić przed zakończeniem projektu
/

Ostatnio miałam szalenie dużo pracy. Była ona związana z zamykaniem dużego unijnego projektu i przygotowaniem sprawozdania końcowego. Nie zdążyłam nagrać planowanych wywiadów i zawaliłam ileś rzeczy, aby napisać to sprawozdanie. Ale dzięki temu powstał ten odcinek podcastu. Dowiesz się z niego, co koniecznie powinieneś zrobić przed zakończeniem projektu. Opowiem Ci też kiedy powinieneś podjąć konkretne działania.

Gdy już wysłuchasz tego odcinka przygotuj sobie umowę o dofinansowanie działań, wniosek, regulamin konkursu, dokumenty finansowe i merytoryczne. Opracuj je, a potem napisz wspaniałe sprawozdanie. Sprawozdanie to jest taka trochę mniejsza kontrola projektu, o której mówiłam w poprzednim odcinku podcastu. Kontrola od zakończenia projektu różni się tym, że przed kontrolą trudno jest ukryć braki w dokumentacji projektu. Podczas pisania sprawozdania masz 30 dni na przygotowanie się i całej dokumentacji projektowej. Powinieneś móc zdążyć uzupełnić rzeczy, których nie zrobiłeś wcześniej (lub o nich zapomniałeś). Nie żyj jednak złudzeniami. 30 dni to bardzo mało czasu na zrobienie wszystkiego, dlatego do zakończenia projektu powinieneś zacząć się przygotowywać dużo wcześniej.

W odcinku skupiam się na tym, jak przeprowadzić monitoring rzeczowo-finansowy przed zakończeniem projektu. Opowiem Ci również na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę i, jak możesz uprościć sobie życie przygotowując sprawozdanie.

Zapraszam do słuchania. Obiecuję, że w kolejnych odcinkach opowiem szczegółowo o wszystkich elementach wniosku o dofinansowanie działań i etapach realizacji projektów. Na razie nakręciłam odcinki o tym, jak skonstruować budżet projektuco to jest logika projektowa, i o tym, jakie dane powinieneś uwzględnić w opisie sytuacji problemowej w Twoim projekcie. Ale z pewnością pojawią się kolejne odcinki z serii „To proste!”

O projektach pisałam też na blogu. W zeszłym roku powstały artykuły poświęcone syntetycznemu opisowi zadaniarozwojowi instytucjonalnemu oraz kosztom administracyjnym

Do zobaczenia za dwa tygodnie!

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *