Startująca paralotnia

#32: Jak dobrze napisać syntetyczny opis zadania?

Okładka podcastu NGO Stacja
NGO Stacja
#32: Jak dobrze napisać syntetyczny opis zadania?
Loading
/

Syntetyczny opis zadania to jedna z dziwniejszych części wniosku o dofinansowanie. To pole często ograniczone limitem znaków, zostawiane na sam koniec do napisania. Nielubiane i trochę niechciane. A przecież to może być pole, dzięki któremu zachwycisz oceniającego swoim pomysłem na działanie. Taki oceniający z zachwytem przeczyta dalszą część Twojego wniosku i da Ci najwyższą notę 🙂 Utopia? Trochę tak, a trochę nie.

Za syntetyczny opis zadania nie dają dotacji, ale to pole pokazuje ogólne nastawienie wnioskodawcy do projektu. Ono jest jak reklama, która może ponieść twoją ideę na skrzydłach, a może też ją pogrążyć.

Może jednak tak być, że syntetyczny opis zadania nie jest syntetyczny, a jest pełnym opisem projektu. Posłuchaj, kiedy taka sytuacja ma miejsce.

Syntetyczny opis zadania – co można, a czego nie?

Na pewno nie warto przydługo opowiadać i kopiować innych części wniosku. Szkoda na to czasu zarówno Twojego, jak i osoby oceniającej. Oceniający i tak musi przeczytać cały wniosek, a gdy dwukrotnie czyta to samo to – łagodnie mówiąc – irytuje się.

Dodatkowo niektóre osoby wypełniając ten punkt piszą wszystko lub… jeszcze więcej. Ale jest kilka fajnych patentów na to pole, które zdradzę Ci w tym krótkim odcinku. Posłuchaj go, a potem oceń w Twojej aplikacji podcastowej 🙂

Dodatkowe materiały dla piszących

Ten odcinek jest kolejnym z serii „To proste!” W serii powstały już odcinki poświęcone: 

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content