Stało się! Z pewnością z pewnością właśnie finiszujecie swoje wnioski do NIW-CRSO i, w międzyczasie, obchodzicie Światowy Dzień Wolontariusza. A my łączymy dwa w jednym i omawiamy, jak ująć wolontariat w projekcie 🙂
Z odcinka dowiesz się, czym się różni wolontariat wykazany jako wkład własny do projektu od wolontariatu uczestników projektu. Podam Ci tez kilka pomysłów na to, jak ująć koszt koordynatora wolontariatu tak, aby mieć większe szanse na jego pozytywną ocenę lub… możliwość ujęcia go w kosztach merytorycznych.
Wolontariat w projekcie a podstawy wolontariatu
Wolontariat w projektach to trochę inne zagadnienie niż ogólne podstawy wolontariatu. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że projekt zakłada pewną nerwowość, „deadline’y” i powiązany z nimi pośpiech oraz ograniczenia budżetowe. O ogólnych podstawach rekrutacji i współpracy z wolontariuszami opowiadała Milena Skupień-Lisgarten w 27 odcinku podcastu. A w 20 odcinku – o tym, co motywuje osoby do bycia wolontariuszami i wolontariuszkami.
Dlatego w tym odcinku skupiam się ściśle na technicznych aspektach wpisania wolontariatu w projekt tak, aby spełnić wymagania formalno-prawne i zwiększyć swoją szansę na pozytywną ocenę projektu.
Posłuchaj odcinka, a potem oceń go w Twojej aplikacji podcastowej 🙂
Dodatkowe materiały dla piszących
Ten odcinek jest kolejnym z serii „To proste!” W serii powstały już odcinki poświęcone:
- przygotowaniu diagnozy i wypełnienia pola „uzasadnienie potrzeby podjęcia działania”;
- logice projektowej;
- metodom tworzenia celów projektowych;
- kontroli projektów;
- kosztom administracyjnym w projektach;
- umowie partnerskiej.
W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.