#036: Czym się różni wskaźnik rezultatu od wskaźnika produktu?

Okładka podcastu NGO Stacja
NGO Stacja
#036: Czym się różni wskaźnik rezultatu od wskaźnika produktu?
Loading
/

Ostatnio dużo się dzieje. Tak ogólnie i szczególnie. We wstępie krótko opowiadam o tym, jak pracuję nad uporządkowaniem wszędzie powciskanych notatek. Mam całe stosy segregatorów i zeszytów w wersji analogowej, feedów w aplikacji Feedly, trylion zapisanych stron w przeglądarce i… nigdy nie mogę niczego znaleźć. Dlatego od dwóch miesięcy szukam pomocy w ogarnięciu tych danych, a od 2 tygodni uczę się Obsidian – bezpłatnej aplikacji do zarządzania notatkami. Uff. Kiedyś nagram o tym odcinek, bo dzisiaj, po raz pierwszy, zamiast szukać a Google harmonogramu naboru wniosków do RPO WSL, znalazłam go w sekundę w moich prawie uporządkowanych notatkach 🙂 W porównaniu z Obsidian i moim bałaganem notatkowym opisanie rezultatów jest proste. Posłuchaj czym się różni wskaźnik rezultatu od wskaźnika produktów i dlaczego rezultaty muszą być SMART.

Wskaźnik rezultatu w 2 zdaniach

Wskaźnik rezultatu jest prawie tym samym co rezultat, a wskaźnik produktu jest prawie tym samym co produkt projektu. Masło maślane? Troszkę tak, ale to szczegóły mają znaczenie. Za produkty projektu płacimy z pieniędzy projektowych, a rezultaty są efektem działań. Dodatkowo, rezultaty projektu powinny zostać z nami na dłużej – po projekcie. Są efektami tego projektu.

Oznacza to, że realizacja kursu szkoleniowego jest produktem w projekcie. Rezultatem będzie np. nabycie wiedzy przez uczestników kursu. To jest szalenie istotne, gdyż od kilku lat sektor dąży do tego, aby być rozliczanym za rezultaty. W efekcie, te rezultaty muszą być doskonale przygotowane. Wnioski, które mają same produkty (działania projektowe), a nie mają rezultatów (efektów projektu) nie będą dofinansowane (a przynajmniej mam taką nadzieję).

Dowiedz się też jak opisać trwałość rezultatów projektowych.

Dodatkowe materiały dla piszących

Ten odcinek jest kolejnym z serii „To proste!” W serii powstały już odcinki poświęcone: 

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

2 thoughts on “#036: Czym się różni wskaźnik rezultatu od wskaźnika produktu?

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *