Screen z systemu KAS do składania sprawozdań finansowych

#76: Obowiązki zarządów organizacji pozarządowych w lipcu

Okładka podcastu NGO Stacja
NGO Stacja
#76: Obowiązki zarządów organizacji pozarządowych w lipcu
Loading
/

Lipiec to ostateczny czas na złożenie wcześniej przygotowanych i podpisanych sprawozdań finansowych. Złożenie sprawozdania jest jednym z najważniejszych (wraz z CIT-8) obowiązków zarządów organizacji pozarządowych.

O tym, jak przygotować takie sprawozdanie mówiłam w odcinku 61 i 62 podcastu. Znajdziesz w nich wszystkie najważniejsze informacje. Dodatkowo, jeżeli będziesz potrzebować tutorialu w składaniu, zapoznaj się z tym artykułem. W tym roku system chodzi naprawdę gładko i bez większych problemów złożyłam 4 sprawozdania, w tym jedno przygotowane dla Pana w dniu 3 lipca…

Kolejny ważny obowiązek zarządów organizacji pozarządowych to…

…złożenie do NIW-CRSO sprawozdania OPP. Organizacje, które już to kiedyś robiły wiedzą, z czym to się je i ile danych trzeba umieścić w takim sprawozdaniu. Osoby, które robią to po raz pierwszy niech dadzą sobie więcej czasu – sprawozdanie wymaga współpracy z księgowością i zgromadzenia różnorakich danych.

Pamiętaj, że jeżeli przegapisz termin na sprawozdanie finansowe, to raczej nic się nie stanie (o ile je szybko uzupełnisz). Jeżeli jednak przegapisz termin na złożenie sprawozdania OPP – możesz stracić możliwość odpisu podatku 1,5% od osób fizycznych.

Dodatkowe materiały

Przesłuchaj też:

  1. 21 odcinek podcastu, w którym mówię o tym, co to jest wyodrębniona księgowość i jak opisywać faktury projektowe.
  2. 9 odcinek podcastu poświęcony uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów.
  3. Jak złożyć CIT-8, jeżeli ciagle tego nie zrobiłeś 😱

W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content