Udało się. Dożyliśmy, ciągle mi się chce i podcast ma już 2 lata! Ten odcinek jest specjalny nie tylko dlatego, że obchodzimy rocznicę urodzin. Kolejnym powodem jego wyjątkowości jest to, że jest on 50-ty! Gdy zaczynałam, nie przypuszczałam, że tak szybko to się stanie i, że tak dużo się nauczę. W związku z tym, chyba nadszedł właściwy czas na podsumowania i refleksję. Jednak, nie będę mówić tylko o tym, co w podcaście. Opowiem Ci też o ewaluacji i jak ją ująć w projektach NIW-CRSO.
Jeszcze o urodzinach podcastu
W pierwszym roku nagrałam 28 audycji. W tym mniej – 22. Powodem jest zdecydowanie mniej czasu i konieczność zajęcia się innymi aktywnościami zawodowymi. Podcast w dalszym ciągu nagrywam bezkosztowo i całkowicie wolontarystycznie. Sprawia mi to przyjemność, jednak nadszedł czas na zmiany. Posłuchaj całego nagrania i dowiedz się, co chcę zmienić. Czy się uda – czas pokaże.
Nie chcesz słuchać? Przeczytaj artykuł podsumowujący te dwa lata.
Dodatkowe nagrania o ewaluacji i jej różnych aspektach
Ewaluacja jest jednym z istotnych aspektów prowadzenia działań społecznych. Dzięki niej wiesz, czy to co robisz ma sens. Dodatkowo, możesz też się dowiedzieć, jakie elementy Twoich działań są dla ich odbiorców najważniejsze, a jakie dodatkowe.
W projektach innowacyjnych bez ewaluacji efektów nie wiesz, czy planowana innowacja jest zasadna i jakie są jej szanse powodzenia na rynku. O tym, dlaczego warto sprawdzać i badać na różne sposoby pomysły na innowacje opowiadała w podcaście Alicja Ulatowska. Posłuchaj tej inspirującej audycji.
Ten odcinek jest kolejnym z serii „To proste!”. W serii powstały już odcinki poświęcone:
- przygotowaniu diagnozy i wypełnienia pola „uzasadnienie potrzeby podjęcia działania”;
- logice projektowej;
- opisywaniu pozycji budżetowych;
- syntetycznemu opisowi zadania;
- metodom tworzenia celów projektowych tj. SMART;
- kontroli projektów;
- kosztom administracyjnym w projektach;
- przygotowaniu budżetu projektowego;
- umowie partnerskiej,
- wolontariatowi w projektach;
- rezultatom projektowym;
- opisywaniu trwałości rezultatów projektowych;
- błędom we wnioskach.
W podcaście wykorzystano muzykę Purple Planet Music.